Tisková zpráva: Deset klíčových témat na vrata MŠMT

21. 12. 2017
EDUin
Screenshot_2-3

Praha, 21. prosince – Vládní prohlášení nově sestavené vlády obsahuje v pasážích týkajících se vzdělávací politiky pouze zlomek důležitých témat. Většinou jsou navržené kroky vágní a neslibují skutečný rozvoj v měřitelných parametrech. Jediným měřitelným závazkem jsou platy učitelů. V některých případech je vládní prohlášení kontroverzní, zejména v oblasti společného vzdělávání či podporovaných vzdělávacích oblastí.

S ohledem na urgenci a komplexnost potřebných změn ve vzdělávání, zejména s ohledem na budoucí rozvoj české společnosti, její kulturní identity a ekonomické prosperity, je nutné dát jasně na srozuměnou, že pojetí vládní politiky, prezentované ve vládním prohlášení, rozhodně nestačí.

Proto klíčová témata, která vládní politika další 4 roky nemůže přehlížet, připevníme na vrata budovy MŠMT v Karmelitské ulici. K happeningu dojde:

V pátek 22. 12. 2017, v 11:30 u sídla MŠMT, Karmelitská ulice, Praha 1

K účasti na události jste srdečně zváni.

Bob Kartous, vedoucí komunikace EDUin, řekl: „Provedeme to po lutherovsku. Použijeme však k majetku státu šetrné prostředky. Jednak proto, abychom jej nepoškodili, jednak proto, aby si pan ministr mohl seznam témat vzít s sebou na oběd, až půjde okolo. Předpokládáme, že s  chutným obědem pro něj bude seznam lépe stravitelný a že se tím pádem dostane do krevního oběhu vzdělávacího systému v ČR.“

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články