Tisková zpráva: Manažerka v kůži učitele jako první ambasador kampaně CHCI UČIT

27. 5. 2014
EDUin
em04

Emílie Pražáková se na hodinu stala učitelkou a podpořila tak kampaň CHCI UČIT usilující o zvýšení prestiže učitelské profese. Možnost stát se ambasadory dostane ještě 99 laiků.

Praha 27. května – Kampaň CHCI UČIT umožní i nepedagogům, aby se na hodinu stali učiteli a naučili žáky něco ze svého oboru. Pro školu je to možnost přiblížit žákům reálný svět, pro ambasadory příležitost k docenění učitelské profese. První ambasadorkou kampaně se stala PR manažerka Emílie Pražáková, která učila na ZŠ Vodičkova v Praze.

Celkem sto zájemců může v rámci kampani odučit hodinu podle svých představ. Paní Emílie Pražáková je první, která to vyzkoušela. Po vyplnění vstupního formuláře ji kontaktovala vybraná škola a dohodla se s ní na podobě vyučování a tématu, které by mohlo být pro děti zajímavé.

IMG_1496

Stačí zvolit školu, na které chtějí učit, a lidé se mohou stát ambasadory a vyzkoušet si na hodinu profesi učitele. Okolí je může podpořit finančně a ocenit tím jejich odvahu postavit se před plnou třídu. Před děti tak předstoupí třeba farář, kadeřnice, myslivec či architektka. Lidé z praxe zprostředkují reálné zkušenosti a mohou se stát žákům i profesním vzorem.

Ambasadoři navíc získají přímou zkušenost, která prohloubí jejich porozumění učitelské profesi, její náročnosti i specifikům. Právě lidé s touto zkušeností mohou posouvat veřejné mínění a posilovat prestiž učitelské profese. Ta je rozhodující pro to, aby se o učitelství zajímali kreativní lidé.

Emílie Pražáková, PR manažerka a ambasadorka, která učila prvouku ve třetí třídě, řekla: „Hlavním smyslem mé hodiny bylo představit dětem, co je v reklamě pravdivé a co ne. Měla jsem radost, že skutečně byly schopny začít vyhledávat v časopisech, jak jsem plánovala. A co jsem se dozvěděla o učitelích? Musí mít ještě mnohem víc trpělivosti, než jsem si myslela.“ 

Kateřina Hořavová, manažerka kampaně CHCI UČIT, řekla: „Kampaň CHCI UČIT, jejíž nejviditelnější součástí zatím byly videomedailony inspirativních pedagogů, pokračuje projektem ambasadorů, kteří si vyzkouší, jaké to dnes je učit děti. Hledáme další laiky, kteří si učení chtějí vyzkoušet. Příležitost dostanou už během června. A počítáme i s tím, že do ambasadorského projektu se zapojí i známé osobnosti, které považují učitelskou profesi za klíčovou.“

Více informací o kampani a odučené hodině, včetně rozhovoru s Emilií Pražákovou najdete ZDE

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články