Tisková zpráva: Nepomlouvejte učitele před dětmi, říká učitelka Jana Jelínková

29. 5. 2014
EDUin
Bez-nazvu-7

Jana Jelínková je zpěvačkou kapely Sto zvířat. Ve své profesní historii prošla i prací v reklamní agentuře, ale rychle se z ní zas vrátila do školství. Říká, že chce dělat práci, která dává smysl.

Praha 29. května –  Videomedailonek učitelky Jany Jelínkové vznikl v rámci kampaně CHCI UČIT a představuje učitelku první třídy, která může srovnávat. Práci ve školství s prací v reklamní agentuře, přípravu pedagogické fakulty se školní realitou i to, jak rychle se můžeme naučit číst. A také dodává, že klíčová je spolupráce mezi rodiči a školou. Proto nemáme říkat před dětmi, že „paní učitelka je kráva“. To už je lepší říct to rovnou jí a nekazit radost vlastním dětem.

Smyslem medailonků je představovat kvalitní a inspirativní učitele z celé České republiky a měnit představy veřejnosti o učitelích a jejich práci. Zároveň medailonky přinášejí podněty ke změnám, které by české školství potřebovalo. Jana Jelínková říká, že pedagogická fakulta ji na praxi rozhodně nepřipravila, chybí jí průběžný profesní rozvoj a velmi by ocenila možnost jít se dívat, jak učí jiní učitelé a učit se od nich. Také komentuje téma praktických škol a obhajuje je s tím, že každé dítě má ve škole zažívat úspěch.

Každý portrét na stránkách projektu CHCI UČIT najdete v krátké verzi představující osobnost učitele a v delší verzi, které je více zaměřena na konkrétní učitelský problém či pracovní postup. Jana Jelínková například vysvětluje, jak funguje genetická metoda čtení.

Podívejte se na osmiminutový medailon Jany Jelínkové v režii dokumentaristy Libora Kozáka

Jana Jelínková, učitelka a zpěvačka kapely Sto zvířat, řekla: „Vždycky to rodičům říkám, že by měli držet se školou a že když si myslí, že paní učitelka je kráva, tak že mají přijít za paní učitelkou a říct jít to. A neříkat to před těmi dětmi, protože jim vezmou veškerý hračky. Tečka.“  

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články