Tisková zpráva: Oslavte s námi štědré úterý

4. 12. 2019
EDUin
191203-Livesport-EDUin_0145

Praha, 3. prosince 2019 – Již po čtvrté dnes v České republice slavíme Giving Tuesday, Světový den dárcovství a dobrých skutků. EDUin při této příležitosti uzavírá pětiletý filantropní kontrakt ve výši třiceti milionů korun se společností Livesport.

Jestli se má české školství proměnit k lepšímu, musí se z diskuse o vzdělávání stát veřejná věc. To se neobejde bez nestranných a korektních informací. S cílem takové informace veřejnosti poskytovat byla před již téměř deseti lety založena obecně prospěšná společnost EDUin.

„Pomáháme lidem rozumět světu vzdělávání. Nabízíme informace o tom, jak a proč se mění naše školy, jak se učí naše děti, ale také jak se učíme my,” shrnuje základní poslání EDUin výkonný ředitel Honza Dolínek. „Jsme na státu nezávislou organizací a pro financování našich programů a projektů potřebujeme silné dárce,” dodává.

Tímto silným partnerem se symbolicky v den, na který připadá Světový den dárcovství (Giving Tuesday), stala společnost Livesport. Smlouvu o finanční podpoře ve výši 30 milionů korun rozložených do pěti let podepsali zástupci obou společností v úterý 3. prosince v Aspira Business Centre, pražském sídle Livesportu.

„Dobře fungující vzdělávací systém je nezbytný pro náš společenský rozvoj i konkurenceschopnost  v mezinárodním měřítku. V šíření povědomí o tom, jak kvalitní vzdělání vypadá, odvádí EDUin dlouhodobě skvělou práci. Proto se stáváme jeho generálním partnerem. Chceme mu dát jistotu a prostředky pro další rozvoj jeho aktivit,“ vysvětluje rozhodnutí Livesportu jeho CEO Martin Hájek.

Společnost Livesport bude aktivity EDUin finančně podporovat minimálně po dobu pěti let. Vedle toho bude pomáhat rozvoji obecně prospěšné společnosti také formou expertního dobrovolnictví v oblasti managementu nebo finančního řízení. Zástupci Livesportu obsadí třetinu míst ve správní a dozorčí radě.

„K proměně českého vzdělávání je nutný silný zájem veřejnosti, v čemž hrají důležitou roli média. Novináři pak potřebují kvalitní a nestranné zdroje informací. Jsme rádi, že do příštích let získáváme silného a štědrého spojence, který nám umožní jim takové informace zprostředkovávat,” uzavřel Dolínek.

EDUin oslaví v roce 2020 desáté narozeniny. V jubilejním roce se promění jak jeho vnitřní organizace, tak výstupy, které EDUin poskytuje médiím i široké veřejnosti. První ze změn, které mu umožní ještě lépe než v předcházejícím desetiletí plnit vizi, s níž byl založen, odstartují už v průběhu ledna 2020.

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemy články