Tisková zpráva: Pořad pro rodiče Vši ve škole už má více než půl miliónu zhlédnutí

9. 10. 2014
EDUin
Bez-nazvu-3

Seriál o tom, co je možné změnit i ve vaší škole, si získal pozornost diváků a od listopadu rodičům bude radit, jak vybrat dobrou školu pro jejich dítě.

Praha 9. října – Tento čtvrtek můžete zhlédnout na internetové televizi Stream už šestou epizodu seriálu Vši ve škole, který se snaží vzdělávat rodičovskou veřejnost a informovat ji o tom, co je ve škole důležité, co má smysl změnit a co naopak zachovat. Prvních pět epizod právě přesáhlo půl miliónu zhlédnutí.

Seriál se věnuje běžným tématům jako je respektování soukromí rodičů na třídních schůzkách, hodnocení ve škole, problémům se stravováním, ale snaží se rodičům radit například i v tom, zda je rozumné dítě přetěžovat příliš mnoha kroužky. Natočeno je prvních deset epizod, od začátku listopadu se bude seriál věnovat především výběru školy pro prvňáky a otázkám s tím spojeným.

Nejnovější tři a půl minutová epizoda se jmenuje Kde je sakra ten zvonek a moderátor Vší ve škole Vítek Březka se v ní vydal na okružní cestu po státních i soukromých školách a prakticky zkoušel, nakolik ředitelé a ředitelky pamatují na ty, kteří se přišli bez předchozí domluvy do školy na něco zeptat. Výsledek ukazuje, že funkční zvonek na dveřích pořád není žádná samozřejmost.

Tomáš Feřtek, scenárista pořadu, řekl: „Po prvních deseti epizodách, na nichž jsem spolu s realizačním týmem EDUin a Stream.cz hledali podobu pořadu tak, aby byl jasně orientovaný na rodičovskou veřejnost, ale zaujal i učitele, se chceme v dalších dílech věnovat tématu, které je aktuální každý podzim. A tím je výběr školy pro budoucí prvňáky, ale i rozhodování rodičů, zda mají dát dítě na elitní či běžnou školu, případně kdy je rozumné poslat dítě na víceleté gymnázium. Předpokládám, že tato série bude mít u diváků úspěch, protože jde o nejčastěji diskutovaná témata mezi rodičovskou veřejností.“

 

Poznámky pro editory:

  • Starší tiskovou zprávu k tématu si můžete přečíst ZDE.
  • Pořad Vši ve škole je postaven na krátkých epizodách, kdy se každá z nich věnuje jednomu tématu a nabízí návod, co lze ve škole a při vyučování zlepšit a jak to udělat.  Zatím se můžete podívat na epizody, které se věnují například tomu, jak opravovat dětem jejich sešity (Červená je barva moje), zda je ještě užitečné používat ve výuce diktát (Kostlivci ve škole), proč je důležité vytvořit ve škole prostředí, kde se za chybu netrestá (Udělal jsi chybu? Výborně!), jak respektovat soukromí rodičů na třídních schůzkách (Ten váš nezdárník to má za tři) nebo jak se mají učitelé a rodiče domlouvat (Zítra si přineste bramboru).
  • Pořad vznikl za dramaturgického vedení a spolupráce Stream.cz (producent Lukáš Záhoř, ředitel EDUin Zdeněk Slejška), pořadem provázejí jako moderátoři učitelé Vítek Březka a Ivana Málková, režisérem a kameramanem je Jiří Novotný, scénáře připravil tým: Tomáš Feřtek, Tamara Kováčová, Vítek Březka.
logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemy články