Tisková zpráva: Konference Úspěch pro každého žáka se zaměří na wellbeing jednotlivce a podporu ze středu

(c) Kateřina Lánská

Wellbeing, leadership a střední článek ve vzdělávání – to jsou hlavní témata devátého ročníku konference Úspěch pro každého žáka. Stejně jako v minulém roce je také letos celé setkání kvůli pandemii koronaviru online, a to v úterý 20. dubna. I díky připojení na dálku na konferenci jako hlavní řečník vystoupí Michael Fullan, emeritní profesor Torontské univerzity a autor mnoha celosvětově úspěšných knih o vzdělávání a jeho reformách.

Jedním z cílů konference je inspirovat se zahraničními zkušenostmi v tom, jak odborně vést a podporovat školy na lokální úrovni a jak usnadnit zdravý rozvoj dětí ve vzdělávání. Účastníci konference dostanou odpověď na otázky: Jaká data bychom měli v České republice používat pro sledování a vyhodnocování zlepšování vzdělávacích výsledků, wellbeingu a rovných šancí žáků? Jak nastavit střední článek, aby zlepšoval učení všech dětí? Jak by měl fungovat systém podpory wellbeingu ve vzdělávání?

Témata konference Úspěch pro každého žáka přitom nejsou zvolena náhodně. Jde o hlavní cíle dlouhodobé spolupráce v rámci projektu Partnerství pro vzdělávání 2030+, v němž se spojilo hned několik platforem. Ty ve společném memorandu uvádějí: „Nechceme nečinně přihlížet tomu, jak Česká republika každoročně přichází o obrovský potenciál dětí a mladých lidí, který nám v budoucnosti bude chybět. Chceme spolupracovat na tom, aby se státní vzdělávací strategie ČR poprvé v polistopadové historii skutečně zrealizovala.“

Řečníci a program:

Na akci se svým příspěvkem vystoupí Michael Fullan, světově uznávaný odborník na teorii změn a jejich implementaci ve vzdělávání nebo ministr školství Robert Plaga. Virtuálně se účastníci setkají také se sociologem Danielem Prokopem. O návrhu koncepce takzvaného středního článku podpory budou mluvit Vladimír Srb z Partnertsví 2030+, Jaromír Beran z ministerstva školství, Hana Košťálová z iniciativy Pomáháme školám k úspěchu, předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová a viceprezident Asociace ředitelů základních škol Jaroslav Jirásko. Téma wellbeingu pak rozebere Lenka Felcmanová z České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání, Dana Pražáková z České školní inspekce a Šárka Eisová z Asociace výchovných poradců.

Programem budou provázet Silvie Pýchová a David Klimeš. Registrace na akci běží do čtvrtka 15. dubna.

Konferenci organizuje SKAV, partnery jsou Nadace České spořitelny, Pomáháme školám k úspěchu, MŠMT ČR, EDUin, DOX a Velvyslanectví Kanady v ČR.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments