Podívejte se: Nechtějme po maturitě, aby napravila střední školy

Nabízíme souhrn mediálních vystoupení komentujících výsledky letošní státní maturity. O výsledcích maturity debatovali v Českém rozhlase Alfréd Dytrt z Asociace ředitelů gymnázií a Ondřej Šteffl ze Scia, pro DVTV komentoval možné další změny v maturitě Tomáš Feřtek z EDUin.

Zpravodajský šot České televize s komentářem premiéra Bohuslava Sobotky, ministra Marcela Chládka a ředitele CERMAT Jiřího Zíky sledujte ZDE (délka 2 minuty).

Komentář ministra školství Marcela Chládka v Ranním interview ČRo 1 poslouchejte ZDE (délka 4 minuty). Ministr soudí, že maturantů a maturitních oborů je příliš.

Debatu Alfréda Dytrta, místopředsedy Asociace ředitelů gynázií a Ondřeje Šteffla ze Scia na téma, zda máme maturantů málo nebo moc a jak by měla vypadat maturita z matematiky, poslouchejte ZDE (délka 9 minut). Součástí článku jsou i přehledně zpracované výsledky maturit.

Rozhovor Daniely Drtinové pro DVTV s Tomášem Feřtekem, který oponuje názoru, že je třeba snížit počet maturantů  a vysvětluje, že jakákoli změna maturity lepší střední školství nezajistí. Sledujte ZDE (délka 9 minut).

Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Přidat komentář

4 komentářů k "Podívejte se: Nechtějme po maturitě, aby napravila střední školy"

Upozorňovat mě na
avatar
Seřadit dle:   nejnovějších | nejstarších | nejoblíbenějších
wpDiscuz