Tisková zpráva: Když učí ředitel Akademie ČTK

12. 12. 2014
EDUin
ucit

Studenti v pražském gymnáziu zažijí nezvyklou hodinu: za katedru se postaví Jiří Chrást, ředitel Akademie ČTK. V rámci kampaně CHCI UČIT představí práci novináře.

Praha 12. prosince – Kampaň CHCI UČIT zve do škol odborníky z nejrůznějších povolání, kteří mají možnost vyzkoušet si profesi učitele. Jako další nabídky využil ředitel Akademie ČTK Jiří Chrást. Studentům přiblíží práci novináře se zkušeností z vlastní praxe a v rámci mediální výchovy jim chce pomoci porozumět i hodnotám, které se za profesí skrývají. „Krédem naší agentury je spolehlivost, rychlost a nezávislost,“ říká.

V roli učitele se již představil bývalý i současný ministr školství, PR manažerka, chovatel ovcí, krajská radní pro školství či ředitel Člověka v tísni. Všichni se shodují, že příprava na hodinu zabere dost času a zaujmout dnešní žáky rozhodně není jednoduché. Vyzkoušejte si to i vy!

V rámci podzimního cyklu kampaně zveme novináře, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je stát před katedrou a až třiceti žáky. Stačí nás kontaktovat a my vám poskytneme veškerou podporu.

Jiří Chrást, ambasador kampaně CHCI UČIT, říká: „Dobrý novinář musí mít co sdělit, musí umět pracovat s fakty a musí mít schopnost vyjadřovat se srozumitelně. Je něco jiného, když člověk umí věci teoreticky a když je má podepřené praxí. I proto by do škol měli přicházet lidé z praxe, aby žákům přiblížili realitu povolání.“

Jiří Chrást se postaví před třídu v pondělí 15. 12. od 10:50 na gymnáziu Truhlářská v sextě.

 

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články