Tisková zpráva: Šimon Pánek se stane učitelem občanky

20. 10. 2014
EDUin
Simon_Panek_PIN011

Ředitel Člověka v tísni se stane dalším ambasadorem kampaně CHCI UČIT, který se na hodinu představí v roli učitele. Říká, že školy by měly mladé lidi více provokovat k přemýšlení.

Praha 20. října – Osmáci na základní škole v Botičské ulici prožijí netradiční hodinu. Se Šimonem Pánkem budou diskutovat o tom, jak se dá smysluplně pomáhat doma i v zahraničí, a hlavně, zda se o to vůbec máme starat. Šimon Pánek se takto zapojí do kampaně CHCI UČIT, která podporuje prestiž učitelské profese. 

Učit 25 osmáků bude pro Šimona Pánka nový zážitek. Zaujme žáky? Téma odpovědnosti a aktivní pomoci si po konzultaci s paní učitelkou vybral sám.

Šimon Pánek, ambasador kampaně CHCI UČIT, říká: „Mám pocit, že školy by měly inspirovat, nejen učit …, provokovat mladé lidi a vést je k hodnotově orientovanému postoji v životě, k aktivitě a zapojení se do demokratické společnosti. Vzdělávání patří k nejdůležitějším úkolům společnosti a takto chci učitele podpořit.“

V rámci podzimního cyklu kampaně CHCI UČIT zveme i média, aby si na vlastní kůži vyzkoušela, jaké to je stát před katedrou a až třiceti žáky. Stačí nás kontaktovat a my vám v rámci kampaně poskytneme veškerou podporu.

Šimon Pánek jde učit v úterý 21.10. od 10:55 na ZŠ Botičská v 8. třídě občanskou výchovu.

  • Kampaň CHCI UČIT od října opět umožňuje laikům, aby se stali ambasadory a vyzkoušeli učit, nově se mohou přihlásit i média.
  • Ambasadorem se stal mj. Marcel Chládek a Ondřej Liška. Podívejte se na video z hodiny O.Lišky ZDE.
logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články