Tisková zpráva: Tělocvik s Chládkem a přírodopis s Liškou aneb ministři školství jdou učit

13. 6. 2014
EDUin
unnamed1

Dva ministři školství odučí hodinu na základních školách v rámci kampaně CHCI UČIT. Připojí se tak k dalším ambasadorům, kteří se rozhodli podpořit prestiž učitelského povolání.

Praha 13. června – Ministr školství Marcel Chládek zvolil hodinu tělocviku a bývalý ministr školství Ondřej Liška přírodopis. Oba se tak stanou ambasadory kampaně CHCI UČIT, která chce zvýšit společenské uznání učitelské profese a upozornit na její klíčovou roli.

Oba ministři školství si vybrali obor jim blízký, ministr Chládek bude učit v páté třídě v Novém Strašecí tělesnou výchovu, exministr Liška přírodopisná praktika v šesté třídě na Hanspaulce. V praxi si vyzkouší, jak náročné je postavit se před žáky, jak se zapisuje do třídnice i jak si poradit s časovým úsekem 45 minut. Ministři se tak stávají ambasadory kampaně, odborníky z jiné profese, kteří se postaví před žáky v roli učitele.

Kampaň CHCI UČIT chce zvýšit prestiž učitelského povolání a nyní vyzývá celkem 100 lidí různých profesí, aby si vyzkoušeli stát se na hodinu učiteli. Nabídku jít učit již využila PR manažerka, chovatel ovcí, ministr i programátor. Ještě 94 odvážných se může zapojit v průběhu podzimu.

Ondřej Liška učí v pondělí 16. 6. hodinu přírodopisu na ZŠ Hanspaulka od 13:55.

Marcel Chládek svou hodinu tělocviku odučí ještě do prázdnin, o přesném termínu vás budeme informovat.

Ondřej Liška, ambasador a exministr školství, říká: „Děti by si z hodiny měly odnést především porozumění, že ničivá síla povodní není jen přírodní úkaz, ale něco, na co my lidé máme vliv. To, že způsob, kterým se budeme chovat k naší krajině, může významně ovlivnit naše životy.“

Kateřina Hořavová, manažerka kampaně CHCI UČIT, říká: „Učitelé jsou pro naši společnost nesmírně důležití a oba páni ministři se rozhodli jít učit, aby na klíčové postavení učitelského povolání upozornili. Jsem velmi zvědavá, jak bude hodina vypadat a co na takovou hodinu přírodopisu s panem ministrem řeknou děti.“

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články