Uplatnění absolventů: převládá počet těch, kteří nepracují v oboru svého studia

16. 2. 2015
EDUin
bEDUin

Co přinesl týden  9. 2. – 15.2. 2015

Témata týdne: Koncentrace CO2 na českých školách překračuje hygienickou normu i hranici považovanou za zdravotně nebezpečnou (Britské listy). Agentura pro sociální začleňování přispěla do diskuse o inkluzi, odhalila, že prostředky na její podporu jsou v rozpočtu vyčleněny už dnes (EDUin). Skvělá zpráva: projekt Senioři píší Wikipedii, jeden z oceněných Eduínou 2014, stále roste (ČRo). Jana Straková, přední česká odbornice na oblast vzdělávání a vzdělávací politiky, argumentuje, proč je rozdělené a selektivní školství chybou pro všechny. Tomáš Feřtek komentuje měnící se požadavky rodičů na vzdělávání. O literární Cenu Waltera Sernera se bude ucházet přes šest set studentů. Ondřej Šteffl by školy zrušil, přesto chce jednu otevřít. Kdo, co a jak tam bude učit, zveřejněno nebylo, ale přihlásit se už můžete.

Výrok týdne:

Systém tlačí na rodiny: podívejte, jak bude dětem u nás dobře. Vždyť i starší sourozenci k nám chodili. Vždyť v těch „bílejch“ školách je budou šikanovat. A oni i rodiče volí snazší cestu, když se rozhodnou nevzdorovat. Je to úžasně vybalancovaná situace: bílí rodiče jsou spokojeni, že jejich děti nebudou chodit s „cigošema“ do školy, plní žádosti romských rodičů, aby nebyli školou příliš obtěžováni, a jediný, kdo je bit, jsou ty děti. Jan Černý (Člověk v tísni) poukazuje v rozhovoru pro LN na to, jak zaběhnutá školská praxe udržuje segregaci.

Novinky (výběr ze zajímavých událostí)

Inspirace z (a do) praxe

Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)

  • Kulatý stůl SKAV a EDUin o předškolním vzdělávání, 19.2.,10.00, ZŠ Vodičkova, Praha
  • Odborný seminář k tématu předškolního vzdělávání dětí ohrožených budoucím školním neúspěchem, 23.2., 10.00 – 15.00. Goethe Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha
logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články