Tisková zpráva: Hledáme inspirativní učitele. Přihlaste je do Global Teacher Prize CZ

7. 1. 2021
EDUin

Začal další ročník odborné ceny Global Teacher Prize Czech Republic. Ta chce ukázat na inspirativní pedagogy a zvýšit prestiž učitelského povolání. Pedagogy ze základních i středních škol může nominovat kdokoliv do 28. února 2021.

Global Teacher Prize Czech Republic je národní varianta mezinárodního ocenění.  Sleduje kvalitu pedagogické práce, individuální přístup k žákům, vytváření a používání inovativních učebních metod a zapojení učitelů do mimoškolních aktivit a odborné komunity. „Naším cílem je, aby cena pomohla nejen ve vytipování, podpoře a ocenění inspirativních učitelů. Doufáme, že takto získaný odborný kredit posílí jejich učitelskou pozici a sebevědomí,“ vysvětluje koordinátorka cen GTP CZ Hana Matoušů.

Učitele může nominovat každý prostřednictvím formuláře na stránkách ceny. Přihlášení kandidáti budou hodnocení na základě čtyř odborných kritérií, odborná porota také posoudí jejich práci na hodinách. Vítězové letošního ročníku budou slavnostně vyhlášeni 10. června v prostorách Senátu PČR.

„V letošním ročníku se chceme ještě více zaměřit na vzájemné propojení, podporu a spolupráci oceněných učitelů. V loňském roce jsme pro finalisty poprvé uspořádali letní školu, kde měli možnost se lépe seznámit, inspirovat se navzájem a navázat spolupráci. To se nám osvědčilo, tak se už těšíme na letošní pokračování,“ dodává Hana Matoušů.

Hrdiny letošního spotu jsou reální učitelé a jejich žáci. Video se snaží ukázat hlavní smysl GTP CZ – hledat, nacházet a upozorňovat na inspirativní pedagogy. Ve spotu se představují vítězové GTP CZ – Václav Fiala, Tomáš Chrobák, Štěpánka Baierlová a příběhy jejich žáků – malířky Heleny Čadové, youtubera Štěpána Moryse a robotičky Jitky Hodné.

Generálním partnerem ceny Global Teacher prize Czech Republic 2021 je Nadace České spořitelny.

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články