Tisková zpráva: Odvolání ministra Plagy je nezodpovědné a neopodstatněné

6. 4. 2021
EDUin

V médiích se dnes objevila informace o možném odvolání ministra školství Roberta Plagy. Podle EDUin ale odvolání ministra půl roku před volbami a během stále probíhající pandemie není dobrým krokem. 

Podle informací médií má dojít k možné výměně ministra školství vyměnit v době, kdy je potřeba mít v čele úřadu stabilní vedení a rozumný přístup pro návrat žáků do lavic. Ministr Plaga při tvorbách plánů na návrat dětí do škol postupuje konzistentně a systematicky, nezávisle na veřejném mínění, naslouchá radám odborníků, průběžně komunikuje se školskými asociacemi a dalšími partnery. A to místo populistických výkřiků se kterými v poslední době přichází premiér Babiš – jak v případě otevírání škol, tak například u problematiky úřednické maturity.

Miroslav Hřebecký, programový ředitel EDUin:Robert Plaga jako ministr má důvěru EDUin a podporujeme jeho setrvání v čele úřadu. Výměna ministra školství právě v tuto dobu je nezodpovědný krok a může vést k destabilizaci celého školského systému, který v okamžiku chystaného návratu dětí do škol potřebuje přesný opak.“

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemy články