Tisková zpráva: Ředitel Národního ústavu pro vzdělávání nebyl jmenován, pouze pověřen

23. 3. 2015
EDUin
NV_z

Po upozornění EDUin na netransparentní obsazení pozice ředitele NÚV ministerstvo školství situaci vyjasnilo, oficiální zprávu vydat nechce.

Praha 23. března – Po rozeslání tiskové zprávy se na webu NÚV objevilo upřesnění, že Václav Pícl je řízením instituce pouze pověřen. Ondřej Macura, vedoucí odboru komunikace MŠMT, uvedl, že na pozici ředitele ústavu bude vypsáno výběrové řízení. Podrobnosti nejsou známy.

Ministerstvo školství se po publikování tiskové zprávy ohradilo prostřednictvím vedoucího odboru komunikace proti tvrzení, že byl ředitel NÚV jmenován do funkce s tím, že byl pouze pověřen. Ministerstvo ani ústav samotný však nikde nezveřejnil informaci o statusu současného ředitele. Ministerstvo školství nadále odmítá vydat oficiální zprávu o pověření Václava Pícla, na webu NÚV byla tato informace pouze dodatečně doplněna. Je navíc nestandardní pověřit vedením organizace člověka zvenčí, stejně jako neoznámit dobu, na kterou byl pověřen a termín vypsání výběrového řízení.

Nejasný status lidí ve funkcích důležitých pro řízení školského systému provázel i tzv. Národní radu vzdělávání. Ministr školství nejprve prohlásil, že členy, včetně předsedy Václava Klause st., jmenoval, později byla tato informace korigována s tím, že se jedná pouze o přípravný výbor.

Bob Kartous, vedoucí komunikace EDUin, řekl: „Fakt, že ministerstvo školství odmítá oficiálně oznámit pověření Václava Pícla vedením úřadu je nesrozumitelný. Nezbývá než doufat, že jmenování proběhne transparentně.“ 

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články