Tisková zpráva: Global Teacher Prize CZ stále sbírá nominace

S oceněnými pedagogy spolupracuje i Česká školní inspekce.

Ještě měsíc běží nominace na cenu Global Teacher Prize Czech Republic. Národní varianta mezinárodního ocenění chce ukázat na inspirativní pedagogy a zvýšit prestiž učitelského povolání. Učitele ze základních i středních škol může nominovat kdokoliv do 28. února 2021.

V letošních nominacích se odráží i to, že jsou školy už skoro rok zavřené a většina žáků se vzdělává na dálku. „Generují se nám takové nominace, které z dřívějších let neznáme. Navrhovatel nominuje učitele, kterého nezná osobně, ale pouze z online prostoru. Tam studenti často pátrají po doplňujících informacích, když jim nestačí pouze to, co se naučí při vlastní online výuce. Ukazuje to, nakolik je role učitele i v této době nepostradatelná a jak dopad a vliv jednotlivých pedagogů díky onlinu přesahuje rámec školy, ve které působí,“ vysvětluje koordinátorka cen Hana Matoušů.

Učitelé ocenění v GTP CZ se stávají vyhledávanými mentory a profesionály ve svých regionech a zároveň odbornými poradci vzdělávacích institucí a úřadů v celostátním měřítku – příkladem může být například poslední publikace od České školní inspekce. Na inspiracích pro rozvoj gramotností se podíleli účastníci loňských ročníků GTP CZ – Monika Olšáková, Václav Fiala i Tomáš Chrobák.

Mediálními partnery letošního ročníku jsou Aktuálně.cz a Česká televize. Ta během ledna a února uvede jako reklamu krátké spoty, ve kterých vystupují reální učitelé se svými skutečnými žáky. Videa si můžete přehrát zde, stejně jako celý dlouhý spot.

 

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments