Tisková zpráva: Global Teacher Prize CZ zná semifinalisty letošního ročníku

ilustrační foto (c) kateřina Lánská

Do letošního ročníku české varianty mezinárodního ocenění Global Teacher Prize se přihlásilo 134 učitelů. Nezávislí hodnotitelé z nich nyní vybrali 32 semifinalistů.

„Letošní ročník je už druhý, do kterého zasáhla výuka na dálku. Ve srovnání s minulým rokem je z učitelů cítit mnohem větší únava, často nemají pocit, že by jejich současná forma výuky mohla být pro někoho inspirativní a přihlášení zvažovali i v tomto ohledu. Na druhu stranu pro ně byly letošní nominace (kvůli neosobní online výuce) mnohem větším povzbuzením, než v předchozích letech, protože to byla pozitivní zpětná vazba, které se jim v současnosti nedostává,” vysvětluje koordinátorka GTP CZ Hana Matoušů.

Samotnému přihlašování učitelů předcházely nominace od veřejnosti. Na cenu pedagogy navrhovali žáci, rodiče nebo kolegové, objevovaly se nominace i od celého pedagogického kolektivu školy. Víc než v předchozích ročnících také letos přicházely nominace od ředitelů škol. „Zajímavý posun pozorujeme také u přihlášek, které byly většinou velmi precizně vypracované,” dodává Hana Matoušů.

Nezávislí hodnotitelé teď ze semifinalistů musí vybrat desítku finalistů, ti budou známí 16. dubna. Vítězové letošního ročníku budou slavnostně vyhlášeni 10. června v prostorách Senátu PČR.

Pár čísel z letošního ročníku:

  • celkem se přihlásilo 52 mužů a 82 žen
  • mezi přihlášenými převažují učitelé ze základních škol (73) nad středoškolskými pedagogy (53), 8 vyučuje na obou typech škol zároveň
  • až na Karlovarských kraj se do ceny přihlásili kandidáti všech krajů
  • nejvíce přihlášených kandidátů bylo z Prahy (80), silné zastoupení má i Středočeský (42) a Jihomoravský (45)

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments