Může ministr lhát?

21. 2. 2011
EDUin
logo_EDUinfo

EDUin se obrátil na poslance Věcí veřejných se třemi dotazy týkajícími se chování ministra Josefa Dobeše

Praha 21. února 2011 – Zástupci EDUin o.p.s. zaslali všem poslancům Věcí veřejných dopis v souvislosti se zítřejším zasedáním parlamentní klubu této strany, které se má zabývat nedávnou kauzou spojenou s vrchní ředitelkou ministrova kabinetu Janou Machálkovou. V dopisu žádáme poslance, aby před jednáním přinejmenším sobě odpověděli na tři otázky:

1. Smí ve škole psát někdo práci za někoho jiného?

Ministr Josef Dobeš v tom nevidí nic špatného. Na mnoha školách, které spadají do rezortu, jenž řídí, však existují vnitřní směrnice, které to jednoznačně vylučují. Jak řešit tento rozpor?

2. Smí ministr lhát?

Žáci a studenti sledují, jak se výpovědi ministra školství průběžně mění a vzájemně si odporují. Jak jim to mají jejich učitelé vysvětlit?

3. Sebere vláda evropské peníze českému školství?

Ministr pořádá mimořádné tiskové konference k podružnostem, ale neodpovídá na podstatné otázky a není jasné, nakolik lze brát jeho vyjádření vážně. Naposledy jsme minulý týden ministerstvo školství i pana Dobeše osobně žádali o jasnou odpověď na důvod rozporných vyjádření o stavu čerpání evropských peněz v operačních programech spravovaných ministerstvem školství. Pokud by skutečně ministr i v tomto případě klamal veřejnost, hrozí, že české školství přijde o miliardy, které budou vládou přesunuty do lépe spravovaných operačních programů.

 

Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin, řekl: „Nejde nám ani tak o to, jestli pan ministr psal či nepsal své podřízené seminární práci, ale udivuje nás způsob, jakým nejen v této věci komunikuje s veřejností. Na jedné straně tvrdí, že je otevřený odborné diskusi, ale na konkrétní otázky obvykle ani on ani jeho tiskový odbor neodpovídají. Hledáme tedy další cesty, jak získat odpovědi na to, co považujeme za důležité.“

Kontakty:

· Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin o.p.s.
e-mail: tomas.fertek@eduin.cz, mobil: 602687016

 

 

Poznámky pro editory:

  • Dopis poslancům Věcí veřejných naleznete zde.

  • Tiskovou zprávu upozorňující na hrozící přesun evropských peněz z operačních programů spravovaných ministerstvem školství najdete ZDE.

  • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin o.p.s. byla založena v květnu 2010 a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz

  • Populární verzi vzdělávacích témat najdete na blogu http://fertek.blog.respekt.ihned.cz

 

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemy články