Na webu EDUin si tisíce lidí prohlížejí maturitní testy a debatují o nich

6. 6. 2011
EDUin

Informace ministerstva školství, že od úterý žádný test neunikl, není pravdivá.

Praha 6. června 2011 – Zadání maturitních testů, které jsou od pátku k dispozici na webu eduin.cz (ZDE), si denně prohlížejí tisíce zájemců. Množství diskusních příspěvků dosahuje u některých z nich desítky i stovky položek.

Ukazuje se, že jak studenti, tak pedagogové rozhodně mají k podobě didaktických testů státní maturity co říct. Mnozí přispěvatelé potvrzují výhrady EDuin k podobě testů a přidávají své vlastní postřehy. V rámci takové diskuse je také možné posoudit poměr hlasů, které se zveřejněním a kritikou podoby testů souhlasí, a těch, které hájí postoj i práci Cermatu. Bylo by tedy vhodné, kdyby ministerstvo školství přestalo klamat veřejnost tvrzením, že žádné další testy neunikly (objevovaly se během minulého týdne na mnoha místech na webu) a že za jejich únikem stojí výhradně provokující studenti. Naopak je třeba, aby se Cermat, pokud jde o míru otevřenosti, poučil za hranicemi a zveřejnil materiály týkající se státní maturity podobně, jako to již několik let dělá například slovenský NÚCEM (ZDE).

Zdeněk Slejška, výkonný ředitel EDUin o.p.s., řekl: „Je pro nás překvapující, že ministr Dobeš a ředitel Cermatu Pavel Zelený pravděpodobně nechápou, že utajením testů znechutili i tu podstatnou část pedagogické a studentské veřejnosti, která jinak myšlence státních maturit fandí. Po přílišné organizační složitosti maturity, snížení její náročnosti a nepříliš vysoké kvalitě didaktických testů, je to další krok, který výrazně snižuje kredibilitu státem organizované nové maturitní zkoušky.“

Kontakty:

· Zdeněk Slejška, výkonný ředitel EDUin o.p.s.
e-mail: zdenek.slejska@eduin.cz, mobil: 605967368

·Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin o.p.s.
e-mail: tomas.fertek@eduin.cz, mobil: 602687016

 

 

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články