Podívejte se: Khanova škola česky a pro každého

Občanské sdružení Khanova škola dnes oficiálně spustilo ve spolupráci s firmami Google a Scio českou variantu populární Khan Academy (společnou tiskovou zprávu naleznete ZDE) podrobný článek na idnes.cz ZDE, na ihned.cz ZDE. Jde o původní videa, která v angličtině sledují statisíce studentů po celém světě, tentokrát ale s českým dabingem nebo titulky. Podívejte se na několik úvodních videí a nahlédněte, jak vypadají jednotlivé lekce.

 

Najdete ji na adrese khanovaskola.cz a v tuto chvíli obsahuje několik set videí, mezi nimiž převažují lekce z matematiky, ale jsou tu i společenskovědní přednášky, dejme tomu na téma řecké finanční krize, desítka videí z biologie, pár ukázek lekcí z medicíny a astronomie. Stránky obsahují lekce určené žákům prvních stupňů základních škol i lekce pro druhý stupeň. Kromě výkladových lekcí tu najdete i cvičení, především úlohy z matematiky.

Za celým portálem stojí lidé z občanského sdružení Khanova škola, kteří na překladech pracují už dva roky. Během této doby je začaly podporovat obě zmíněné firmy jak finančně, tak podporou při dabingu části videí, především z oblasti výuky matematiky.

Pokud chcete vědět víc o samotném principu Khan Academy, nabízíme výklad samotného zakladatele Salmana Khana. Videa můžete sledovat buď s dabingem, nebo s titulky, které běží v grafice pod videem. Počet přeložených videí bude postupně narůstat, organizátoři připravují několik překladatelských maratónů, které by měly jejich počet radikálně zvýšit.

Tady si můžete poslechnout zakladatele Salmana Khana na konferenci TED.

Tady se podívejte na jednu lekci z geometrie.

Výklad o řecké dluhové krizi.

Porovnejte si svoje představy o evoluci a inteligentním designu.

Připojit se s

Odebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments