Představujeme odbornou porotu ceny Eduína 2013

1. 10. 2013
EDUin
eduina-2

Porota složená ze sedmi odborníků z různých oblastí vzdělávání vybere v prvním kole z 68 nominovaných projektů devět, které postoupí do finále a o nichž bude moci hlasovat i veřejnost

Praha, 1. října 2013 – V pondělí 30. září byly uzavřeny nominace na cenu Eduína 2013, která chce ocenit inovativní projekty ve vzdělávání.  Vyhlásil ji v květnu tohoto roku EDUin ve spolupráci s českým Googlem.  V prvním kole rozhodne odborná porota, v další fázi se do projektu zapojí i veřejnost, která může pro vítězné nominace hlasovat on-line od 14. – 24. října. Český Google udělí samostatně Cenu za využití technologií ve vzdělávání.

Do 30. září bylo nominováno 68 projektů ze všech oblastí vzdělávání. Jde o projekty zaměřené na děti, učitele i rodičovskou a studentskou veřejnost. O udělení ceny bude rozhodovat sedmičlenná porota odborníků:

  • Jana Hrubá (Učitelské listy)

Přes 30 let učitelka ČJ – D – Vv na 2. stupni ZŠ. Od r. 1990 dodnes pracuje v učitelských asociacích (Pedagogický svaz, NEMES, PAU, SKAV). 15 let (1993-2008) soukromě vydávala časopis pro příznivce změn ve vzdělávání Učitelské listy a dvě desítky knih z oblasti inovací ve vzdělávání. Po odchodu do důchodu provozuje jako koníčka web Učitelské listy.

  • Bořivoj Brdička (katedra Informačních technologií PedF UK)

Odborný asistent na katedře informačních technologií a technické výchovy PedF UK v Praze, kde se již mnoho let zabývá přípravou budoucích učitelů a věnuje se i mnoha dalším výzkumným a mezinárodním aktivitám. Veřejnosti je znám hlavně jako autor, editor a správce webu Učitelský spomocník.

  • Pavlína Hublová (Národní ústav pro vzdělávání)

Absolventka Střední pedagogické školy a Pedagogické fakulty UK Praha. 20 let učila na ZŠ, nyní pracuje jako vedoucí Metodického portálu v Národním ústavu pro vzdělávání. Členka skupiny GEG ČR (Google Edu Groups) a organizátorka podskupiny GEG Učte s námi. Počítačové aplikace a technologické novinky propaguje v blogu PEPOUŠův nápadník.

  • Václav Trojan (Centrum školského managementu PedF UK)

Po absolvování oboru Čj – D pracoval jako učitel na základní a speciální škole, v roce 1992 byl jedním ze zakladatelů Gymnázia INTEGRA Brno, které potom 18 let řídil.  Po studiu oboru Školský management začal působit jako externí spolupracovník svého nynějšího pracoviště. Dnes je vedoucím katedry Centrum školského managementu PedF UK v Praze.

  • Martin Rychlík (Česká pozice)

Etnolog a novinář. Vystudoval etnologii i dějiny a teorii kultury na FF UK. Na Filozofické fakultě UK vyučuje mj. antropologii umění a Polynésie. Pracoval jako redaktor v ČTK, posléze v ekonomickém týdeníku Euro coby editor a reportér, od roku 2010 je redaktorem portálu Česká pozice. Ve své novinářské práci se věnuje především oblasti vysokého školství a výzkumu.

  • Michal Kaderka (rodič)

Absolvent Pedf UK, během studia byl sportovním lektorem v družině, suplentem či učitelem na částečný úvazek. Po dokončení VŠ učil na gymnáziu a spolupracoval se vzdělávací sítí škol a nadací The world ORT, která podporuje zavádění nových technologií ve výuce. Školství se nepřestal věnovat ani po odchodu do soukromého sektoru v roce 2008.

  • Tomáš Feřtek (EDUin)

V letech 1992 – 2007 reportér v týdeníku Reflex. Dnes pracuje jako dramaturg a scenárista pro Českou televizi. Je spoluzakladatelem společnosti EDUin, kde působí jako tiskový mluvčí. Vzájemnému vztahu škol a veřejnosti se věnuje v knize Rodiče vítáni. Praktický návod, jak usmířit rodiče a učitele našich dětí.

Jana Hrubá, novinářka, členka odborné poroty, řekla: „Na projektech mě zaujala pestrost a vynalézavost ve využití informačních technologií. Soutěž může upozornit na zajímavé nápady i na zdroje pro neformální vzdělávání. Fotografie na webech dokládají aktivitu spousty mladých lidí v nejrůznějších oblastech. Za to by si všichni zasloužili medaili.“

Michal Kaderka, rodič, člen odborné poroty, řekl: „Společnost by měla vědět, že i přes všechny obtíže ve školství tu jsou lidé, kteří se snaží proces výuky modernizovat. Inovace se projevují jak v metodách výuky, tak i ve využívání nejmodernějších technologií.“

Přehled všech nominací včetně odkazů na stránky jednotlivých projektů najdete na www.eduina.cz .

Vítězné projekty budou zveřejněny 1. listopadu 2013 na stránce projektu www.eduina.cz.

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články