Tisková zpráva: Ministerstvo radí, jak na on-line vzdělávání

13. 3. 2020
EDUin
6660040845_df16b08be8_z

Oceňujeme ministerstvo za spuštění webu NaDálku, nemusel by být užitečný jen po čas epidemie.

Praha, 13. března – Od úterý, kdy premiér Andrej Babiš oznámil uzavření škol, se na českém internetu dějí neuvěřitelné věci. Učitelé si mezi sebou vyměňují zkušenosti, vzniká řada iniciativ zprostředkující servis k nejrůznějším on-line vzdělávacím nástrojům, kolují tipy na digitální vzdělávací obsah. Včera se připojilo i ministerstvo školství, které spustilo svůj vlastní web pro vzdělávání na dálku.

Nás osobně těší, že se mezi vzdělávacími zdroji objevuje i náš projekt otevrenevzdelavani.cz. „Když vznikal, nikoho ani ve snu nenapadlo, že by mohl oslovit opravdu všechny školy. Protože ale příští týdny budou ve znamení distanční výuky – a zadávat jen stránky z učebnice nestačí – věříme, že přijde vhod,“ říká analytik EDUin Štěpán Kment.

Těšit se můžeme také na spuštění vzdělávacího kanálu na České televizi, jak si o tom včera vyměňovali názory na sociálních sítích Andrej Babiš s Robertem Plagou, který po jednání s ředitelem České televize slíbil během příštího týdne rozjezd webu s téměř 3000 videi, ČT podle něj začíná natáčení vyučovacích hodin, které chce vysílat v rámci veřejné služby.

Podle dopisu náměstka Karla Kováře ředitelce školy Janě Smetanové, který otisklo pedagogicke.info, by se tak mohlo stát již v pondělí, z jiného zdroje to ale zatím potvrzeno není. Ministerstvo školství na toto téma připravuje vlastní tiskovou informaci.

Karel Gargulák, analytik EDUin: „Je dobře, že se MŠMT snaží kumulovat vzdělávací platformy a zdroje, jen tak dál! Důležité je obsah webu dál strukturovat, doplňovat, aktualizovat a rozšiřovat. A časem by z toho mohl být nejen návod pro školy v současné situaci, ale také hezký zdroj pro revizi kurikula a způsobů vzdělávání.“

Zdroje informací nejen pro školy:

  • Nový web ministerstva ZDE.
  • Text nestora digitálního vzdělávání Bořivoje Brdičky s řadou užitečných odkazů ZDE.
  • Tipy Učitelské platformy ZDE.
  • Impozantní seznam tipů z magazínu Perpetuum ZDE.
  • Otevřené vzdělávání ZDE.
  • cz ZDE.
  • Hlavní město Praha ZDE.
  • Digikoalice ZDE.
logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články