Koalice k RVP žádá ministerstvo školství o odpověď podle zákona o svobodném přístupu k informacím

27. 1. 2012
EDUin
logo_EDUinfo

Zástupci Centra pro demokratické učení, Českého fóra pro rozvojovou spolupráci, Stálé konference asociací ve vzdělávání, EDUin a Agora CE znovu žádají o poskytnutí informací o revizi rámcových vzdělávacích programů.

Praha 27. ledna 2012 – Ministerstvo školství ani podruhé nereagovalo na výzvu koalice neziskových organizací, aby informovalo veřejnost o probíhající revizi rámcových vzdělávacích programů. Ministerstvo školství tak pokračuje důsledně v politice nulové reakce na kritické připomínky a otázky ze strany odborné veřejnosti.

Šest otázek, které jsme naposledy položili 20. prosince 2011 ředitelce tiskového odboru ministerstva školství, najdete ZDE. Tiskový odbor ani tentokrát neodpověděl v zákonné lhůtě, dokonce ani nepotvrdil přijetí otázek. Proto předevčírem, 25. ledna 2012, výkonný ředitel EDUin Zdeněk Slejška odeslal ředitelce tiskového odboru MŠMT Kateřině Savičové dopis se žádostí o informování podle zákona o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb.

Dopis naleznete v příloze této tiskové zprávy.

Zdeněk Slejška, výkonný ředitel EDUin, řekl: „Je s podivem, že početně stále se rozrůstající tiskový odbor na ministerstvu školství tak často není schopen ani potvrdit, že otázky obdržel. S neochotou odpovídat na nepříjemné dotazy či nulovou reakcí na ně se setkáváme stále častěji nejen my, ale i další asociace, profesní organizace a novináři, kteří o ministerstvu školství píší kriticky. To je nepřijatelná politika. Z nezodpovězených dotazů by se za poslední čtvrtrok dal sestavit dlouhý seznam. Pokud o něj ředitelka tiskového odboru paní Savičová projeví zájem, rádi jí ho poskytneme. A rozhodně dříve než za zákonných třicet dnů.“

Kontakty:

· Zdeněk Slejška, výkonný ředitel EDUin
e-mail: zdenek.slejska@eduin.cz, mobil: 605 967 368

 

Poznámky pro editory:

  • Studie Kdy a jak měnit kurikulum (SKAV, EDUin) je k dispozici ZDE.

  • Starší tiskovou zprávu k tématu revize RVP najdete ZDEZDE.

  • CEDU (Centrum pro demokratické učení) při GEMINI, o. s. je první platformou v České republice, která se systematicky a  dlouhodobě věnuje metodické a vzdělávací podpoře výchovy k občanství na českých školách. Více na www.cedu.cz.

  • FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci je platformou českých nevládních neziskových organizací, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a  humanitární pomocí. Reprezentuje 38 členských a  22 pozorovatelských organizací, jako například Člověk v tísni, Adra nebo Charita Česká republika. Více na www.fors.cz.

  • SKAV – Stálá konference asociací ve vzdělávání, o. s. je dobrovolné seskupení pedagogických asociací, programů a  občanských sdružení usilující o podporu a ochranu progresivních změn ve vzdělávání a o zprostředkování výměny informací a komunikace mezi pedagogickými iniciativami, neziskovým sektorem, státní správou, samosprávou a veřejností. Na činnosti se podílí například AISIS o. s., Asociace waldorfských škol nebo Sdružení Tereza. Více na www.skav.cz.

  • Agora Central Europe je obecně prospěšná společnost, která se snaží ve veřejném prostoru upevňovat principy demokracie. Byla založena v roce 2007. Jejím hlavním současným projektem je Studentská Agora – Cesta do parlamentu, série diskusních klání, jichž se účastní každý rok několik desítek středních škol. Více na www.agora-ce.cz.

  • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s. byla založena v květnu 2010 a realizuje a  připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz.

  • Populární verzi vzdělávacích témat najdete na http://fertek.blog.respekt.ihned.cz.

 

 

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články