Nominujte žáky a třídy na cenu za školní dobročinnost

9. 5. 2012
EDUin
logo_EDUinfo

Cena za filantropii VIA BONA chce letos ocenit i ty, kteří vedou k dobročinnosti děti na základních a středních školách. Nominovat je možné do 8. června.

Praha 9. května 2012 – Cena za školní dobročinnost je určena pro jedince i kolektivy, kteří v prostředí základních a středních škol iniciují a realizují promyšlené a následováníhodné dobročinné projekty. Cena je další inovací ocenění VIA BONA, které se letos bude udělovat již patnáctým rokem.
 

Na Cenu za školní dobročinnost mohou být nominováni žáci, studenti, učitelé a ředitelé škol či spolupracující rodiče. Oceňována je finanční pomoc i projekty nefinanční povahy, které vyžadují zapojení vlastních schopností či tvůrčího potenciálu.
 

Nominovat dárce je možné do 8. června 2012. V kategorii za školní dobročinnost tak mohou učinit rodiče i žáci, učitelé či školy, případně jakékoliv další spřízněné subjekty.

Slavnostní vyhlášení Ceny VIA BONA proběhne 13. září 2012 v pražském Kaiserštejnském paláci.
 

Zdeněk Slejška, výkonný ředitel EDUin, řekl: „ Snahu ocenit dárcovské a dobročinné projekty na školách a tím upozornit na výchovu k filantropii považujeme za velmi dobrý nápad. Pro rozvoj občanské společnosti je ochota přispívat na dobročinné projekty klíčová, cena VIA BONA k rozvoji dárcovské kultury přispívá už léta a tak doufám, že její rozšíření i na základní a střední školy prospěje větší popularitě ceny i pochopení toho, jak se má chovat zodpovědný dárce.“

Kontakty:

· Petra Krystiánová, Nadace VIA
e-mail: petra.krystianova@nadacevia.cz, mobil: 732 983 118

· Adéla Kebrlová, Nadace VIA
e-mail: adela.kebrlova@nadacevia.cz, mobil: 777 221 643

· Zdeněk Slejška, výkonný ředitel EDUin
e-mail: zdenek.slejska@eduin.cz, mobil: 605 967 368

Poznámky pro editory:

  • Cena VIA BONA je udělována už patnáct let, oceňuje výjimečné příklady dárcovství a ukazuje na nové filantropické trendy.

  • Cenu VIA BONA uděluje společně Nadace VIA a THE KELLNER FAMILY FOUNDATION pod patronací Velvyslanectví Spojených států amerických. Více informací na www.cenaviabona.cz.

  • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s. byla založena v květnu 2010 a realizuje a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz.

  • Populární verzi vzdělávacích témat najdete na http://fertek.blog.respekt.ihned.cz.

 

 

 

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články