Setkání NNO ve vzdělávání

EDUin o. p. s. a SKAV o. s. si vás dovolují pozvat na setkání NNO ve vzdělávání u příležitosti připravované kampaně

Cíle setkání:
> představit se navzájem
> představit kampaň Česko mluví o vzdělávání
> najít možnosti propojení a zapojení organizací do kampaně
> prodiskutování návrhů ke koordinaci činnosti NNO ve vzdělávání – sdílení zkušeností, vzájemná podpora, předávání info, pravidelné setkávání

Kdy: 9. 1. 2013 od 13 do 17 hod.
Kde: konferenční sál DOX – centra současného umění, Poupětova 1, Praha 7

 

Setkání je určené zástupcům NNO, které se pohybují ve vzdělávání. Svoji účast potvrďte prosím do 21. 12. 2012 ZDE.

 

Aktivita vzniká za finanční podpory Nadace Open Society Fund Praha.

Partnerem setkání je DOX – centrum současného umění.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Lippmann
Karel Lippmann
10 years ago

Všechny akce podobného typu trpí jedním vážným nedostatkem: nejsou dostatečně reprezentativní, zúčastňuje se jich pouze malá, leč v řadě případů hlučně se projevující část odborné veřejnosti. Mají-li mít výsledky debaty o vzdělání a vzdělávání přiměřenou míru legitimity, musí se jí zúčastnit mnohem více lidí. Proto musí mít diskuse institucionálně ukotvený charakter. MŠMT musí zajistit, že řešení problémů bude poctivě vyjednáno, že dialog s různými názorovými skupinami nebude, jako až dosud, pouze předstírán.

Vít Pátek
Vít Pátek
10 years ago

Pro p. Karla Lippmanna: Nevím o tom, že by organizátoři někde tvrdili, že chtějí na tom setkání přijímat nějaká rozhodnutí a už vůbec ne je vnucovat někomu dalšímu. Tříbit si názory na školství a na to, co by kdo od něj chtěl, si zajisté může každý s každým. I domlouvat se na spolupráci, ba i spolupracovat může kdo chce s kým chce, alespoň potud, pokud to nevede ke škodě pro někoho dalšího. A mohu-li dodat svůj osobní názor, není reálné ani užitečné, aby ministerstvo školství bylo jediným hybatelem, ba ani garantem či arbitrem všeho dění ve školství a vzdělávání, naopak… Více »

Karel Lippmann
Karel Lippmann
10 years ago

Pro p. Víta Pátka: Nemám nic proti nejrůznějším formám tříbení názorů a shoduji se s Vaším názorem na roli MŠMT, až na ty státem požadované výstupy. Jejich vliv na průběh předchozího vzdělávání je totiž zásadní a demokratický stát by neměl jeho obsah a smysl určovat do tak velké míry a účinnosti, jak to činí např. současná podoba maturity. Na základě dlouholeté osobní zkušenosti (způsob prosazení nové podoby MZ) pouze připomínám, že v dané době na ministerstvu právě působící politici stejně nakonec nějak rozhodnou, přičemž naši nezávaznou a žádné rozhodnutí nepřinášející diskusi využijí (zneužijí) ve prospěch uskutečnění svých záměrů. Zkrátka si… Více »

Josef Soukal
Josef Soukal
10 years ago

Pane Lippmanne,

vynechme teď maturitu: Kdo by měl ony výstupy garantovat? Každý učitel zvlášť? Nebo by žádné požadavky ani neměly být formulovány?

Ondřej Hausenblas
10 years ago

Docela dobře chápu to, že by ve veřejné debatě o vzdělávání mělo být více partnerů, kteří jsou informovaní, reprezentují určité rozumné názory podložené praxí, výzkumem i sdílenými hodnotami. Jenomže mám tu zkušenost, že taková tělesa (instituce, spolky, modelové školy, řetězce škol atp.) u nás zatím moc nemáme. Rozumím kampani Česko mluví o školství tak, že má pomoci, aby si jedinci i jejich skupiny ujasnili nejen to, co kdo dělá dobrého, nebo aby zkritizovali to, co považují za špatné, ale hlavně aby se ukázalo, jak rozdílně vidíme problematiku vzdělávání, co v ní pořád není ani dohodnuté, ani vyjasněné. V případě úspěchu… Více »