Tisková zpráva: EDUína 2021 hledá projekty, které pomáhají s řešením nerovností

7. 9. 2021
EDUin
3_EDUina_banner_HP_eduin_580x344_zluty

Cena EDUína také letos upozorňuje na zajímavé a inovativní projekty v českém formálním i neformálním vzdělávání. Stejně jako loni se EDUína zaměří na jednu konkrétní oblast – tentokrát to je řešení nerovností ve vzdělávání. 

Odborná porota vyzdvihne projekty, jejichž cílem bylo v době distanční výuky zmenšovat rozdíly mezi dětmi a kompenzovat jejich kognitivní i sociální handicapy. Cena je určena také pro projekty, které se soustředily na vyrovnávání rozdílů ve fázi po návratu dětí do prezenční výuky a v době prázdnin. 

„Pandemie koronaviru a uzavření škol nerovnosti ve vzdělávání v Česku jen zdůraznila. Mnoho dětí se kvůli této situaci ocitlo mimo systém a potřebovalo a stále potřebuje pomoc. Také proto nám přišlo důležité upozornit právě na aktivity, které se tento handicapy snaží vyrovnávat,” vysvětluje manažerka EDUíny Hana Matoušů, proč i letos je cena zaměřená na jedno téma. „Jedním z cílů EDUíny je to, aby oceňované projekty inspirovaly ostatní, nabídly možnosti, jak danou aktivitu převzít a využít.”

Nominovat projekty můžete do 26. září.
Nominovat projekt může kdokoli.

Přihlásit svůj vlastní projekt můžete do 3. října.
Do ceny mohou přihlásit své projekty pouze jejich autoři na základě vlastního rozhodnutí, a to i bez předchozí nominace. Do finále postoupí 10 projektů.  Vyhlášení ceny EDUína je naplánované na 1. prosince.

Hlavním partnerem ceny EDUína je Nadace České Spořitelny. 

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články