Tisková zpráva: Jak poznám školní zralost? Vši ve škole radí rodičům

16. 12. 2014
EDUin
Vsi-prehled-dilu1

V rámci už patnácti odvysílaných dílů cyklu Vši ve škole na televizi Stream posledních šest epizod radí rodičům, čeho si mají všímat při výběru školy.

Praha 16. prosince – Internetový pořad zaměřený na nejširší rodičovské publikum se v posledních epizodách soustředil na obvyklé podzimní téma, výběr základní školy. Snaží se tak vyjít vstříc rodičům, kteří nemají jasno v tom, podle čeho poznají dobrou školu. Poslední předvánoční epizoda je věnována tomu, jak určit u dítěte, zda je dostatečně zralé pro nástup do první třídy.

V šesti epizodách věnovaných výběru školy se dozvíte:

Kartářka prvňákovi školu nevybere – rodiče se musí rozhodnout, co od školy chtějí. Sledujte ZDE.

Mějte oči i nos na šťopkách – čeho si všímat při první návštěvě školy. Sledujte ZDE.

Jak poznám školu, kde respektují moje dítě – školní budova z hlediska potřeb dítěte. Sledujte ZDE.

Kde moje dítě něco opravdu naučí? – podle čeho poznáme, že škola vzdělává kvalitně. Sledujte ZDE.

Vyberte si svého ředitele! – o profesi, která rozhoduje o kvalitě školy. Sledujte ZDE.

Je vaše dítě zralé na školu? – návod, jak rodiče rozliší prvňáka, kterému škola neublíží. Sledujte ZDE.

Tomáš Feřtek, scenárista pořadu, řekl: „Snažili jsme se postihnout všechny aspekty rodičovského rozhodování. A spoléháme i na výchovnou funkci pořadu. Ukazujeme školy, které nabízejí žákům a rodičům kvalitní služby, a spoléháme na to, že každý rodič si takovou školu umí srovnat s tou, kam bude chodit nebo už chodí jeho dítě.“

  • Pořad Vši ve škole je postaven na krátkých epizodách, kdy se každá z nich věnuje jednomu tématu a nabízí návod, co lze ve škole a při vyučování zlepšit a jak to udělat.  Přehled všech epizod si můžete prohlédnout ZDE.
  • Pořad vznikl za dramaturgického vedení a spolupráce Stream.cz (producent Lukáš Záhoř, ředitel EDUin Zdeněk Slejška), pořadem provázejí jako moderátoři učitelé Vítek Březka a Ivana Málková, režisérem a kameramanem je Jiří Novotný, scénáře připravil tým: Tomáš Feřtek, Ivana Málková, Vítek Březka.
logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články