Tisková zpráva: Víme vůbec, co má dělat Národní rada pro vzdělávání?

18. 11. 2014
EDUin
Bez-nazvu-112

V rámci kulatého stolu budou odborníci diskutovat o tom, jak by měla vypadat a k čemu může být dobrá rada pro vzdělávání zřízená ministrem Chládkem.

Praha 18. října – EDUin se rozhodl využít faktu, že ministr školství upřesnil, že nově jmenovaný orgán, v jehož čele by mohl být Václav Klaus starší, není Národní radou pro vzdělávání, ale jejím přípravným výborem.  Proto chce v rámci pravidelných odborných debat vyzvat odborníky, aby pojmenovali, jak by měla národní rada vypadat, jaké by měly být její pravomoci a sféra působnosti. Videozáznam debaty bude k dispozici ministerstvu školství i odborné veřejnosti a novinářům.

Debata se bude konat v rámci pravidelných Kulatých stolů SKAV a EDUin, ve čtvrtek 20. 11. v Základní škole Vodičkova 22, Praha 1. Vstup je volný, délka debaty dvě hodiny. Přizvaní odborníci budou řešit především tyto otázky:

  • Může být Národní rada pro vzdělávání užitečná? Nepůjde jen o formální orgán?
  • Kdo a na jaké funkční období má radu jmenovat.
  • Jaké má být postavení a pravomoci předsedy rady.
  • Jaké má být složení rady, aby nešlo jen o lobbistický orgán již existujících institucí.
  • Nakolik může či musí ministr školství zohledňovat usnesení rady.
  • Jaká je reálná možnost, že rada ovlivní kvalitu vzdělávání.

Pozvánku na akci naleznete ZDE.

Tomáš Feřtek, moderátor debaty, řekl: „Zřízení Národní rady pro vzdělávání, která zajistí, že se nebude kormidlo vzdělávání otáčet jiným směrem každé čtyři roky s novým ministrem, rozhodně vítáme. Ale považujeme za nutnou debatu o tom, kdo má radu zřizovat, jaký má mít mandát i složení. Chceme tak přispět k tomu, aby šlo o opravdu funkční společenství, které bude schopné na podobě vzdělávání něco změnit k lepšímu.“

KS_20_11_ 2014

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články