Tisková zpráva: Vítězka GTP CZ Štěpánka Baierlová postoupila mezi TOP 50 ve světovém finále

9. 9. 2021
EDUin
Screenshot_5-1

Navázala tak na úspěch Tomáše Chrobáka, který do finále postoupil v loňském roce

Jedna z vítězek GTP CZ z roku 2020 Štěpánka Baierlová postoupila mezi padesát nejinspirativnějších učitelů na světě. Celkem se do ceny Global Teacher Prize přihlásilo 8 tisíc učitelů ze 121 zemí světa.

Štěpánka Baierlová učí na Základní škole Labyrinth v Brně, patří mezi průkopníky nových technologií a školní robotiky. Aktuálně je také členkou Expertního panelu pro přípravu revize Rámcových vzdělávacích programů pro základní školy. 

„Ocenění Global Teacher Prize Czech Republic mi umožnilo být víc slyšet, ovlivňovat veřejný prostor a podílet se na změnách našeho vzdělávacího systému,“ popisuje Štěpánka Baierlová. „Pro českou variantu Global Teacher Prize jde o druhý postup do finále v řadě. Loni se do TOP 50 dostal vítěz GTP CZ 2019 Tomáš Chrobák. „Postup Štěpánky Baierlové minimálně pro mě znamená ještě větší uvědomění si toho, že v Česku je opravdu velká spousta inspirativních pedagogů, kteří boří a nebo pomáhají bořit přežité nefunkční stereotypy, přinášejí do českého vzdělávání svěží vítr a posouvají ho dál. A taky je to o naději, že nastávají změny k lepšímu,“ dodává manažerka GTP CZ Hana Matoušů. Finalisté GTP nyní porotě posílají další materiály, podle kterých vybere vítěze. 

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemy články