Začínají zápisy, podívejte se, v čem se školy proměnily

14. 1. 2013
EDUin
customLogo

Na stránkách dobra-skola.cz se mohou rodiče prostřednictvím krátkých videí dozvědět, s čím se jejich děti ve škole mohou potkat a co oni neznají

Praha, 14. ledna 2013 – Občanské sdružení AISIS za podpory Ministerstva školství připravilo pro rodiče a širší veřejnost informační videa, která vysvětlují, v čem přesně se proměnily školy za posledních zhruba sedm let, kdy probíhá reforma vzdělávání. Každý rodič školáka tak může posoudit, nakolik se podařilo přehledně vysvětlit, v čem spočívají nejdůležitější změny v českých, moravských a slezských školách.

Stránky obsahují jak videa, tak texty, jejichž cílem je srozumitelně vysvětlit smysl a podobu proměny škol. Jsou rozděleny do tří sekcí:

 

Jak a proč se změnilo to, co se děti učí.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se změnila role a práce učitele.

 

 

 

 

 

 

 

 

Co může rodič po škole chtít.
 

 

 

 

 

 

 

Ke každému tématu najdete i videokomentář a podrobnější popis.

Podrobný návod, čeho si má rodič při návštěvě školy všímat a co z toho lze vyvodit, si můžete přečíst na stránkách www.rodicevitani.cz ZDE, nebo se podívat na video ZDE.

 

Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin, řekl: „Stránky www.dobra-skola.cz jsou součástí kampaně Česko mluví o vzdělávání, která startuje tento týden. Jejím smyslem je přitáhnout k tématu vzdělávání co nejširší veřejnost. Proto se autoři stránek snaží odpovídat na otázky a pochybnosti, které obvykle rodiče ve vztahu ke škole mají.“

 

Kontakty:

· Milan Kotík, výkonný ředitel Aisis, o. s.

e-mail: milan.kotik@aisis.cz, mobil: 731 191 977

· Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin,o. p. s.

e-mail: tomas.fertek@eduin.cz , mobil: 602 687 016

 

 

Poznámky pro editory:

  • Starší tiskové zprávy o kampani Česko mluví o vzdělávání najdete ZDEZDE a ZDE.

  • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s., byla založena v květnu 2010 a realizuje a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz.

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemy články