Tisková zpráva: Přijďte se seznámit s vítězem letošní Global Teacher Prize CZ

Výjimečné místo, výjimeční lidé. Zveme vás na slavnostní vyhlášení ceny pro inspirativní učitele

Minulý rok musel vítěz českého ceny pro inspirativní učitele Global Teacher Prize cestou na slavnostní vyhlášení urazit skoro 400 kilometrů – učitel matematiky Tomáš Chrobák přijel do Prahy z Bašky nedaleko Frýdku-Místku. Jak daleko to bude mít na open air party do Vrtbovské zahrady nejlepší učitel čtvrtého ročníku ceny pro inovativní učitele?

Nejen to se dozvíte už tento čtvrtek na party v zahradách pod Pražským hradem, během níž cenu vítězi předá ministr školství Robert Plaga. Předá ji naživo, i když letos odborná porota hodnotila každého z deseti finalistů na dálku, na základě online rozhovorů a také záznamů reálných, na dálku vedených vyučovacích hodin.

„Bylo to zajímavé a některé změny, které letošní jaro přineslo, si ponecháme i do dalších ročníků. Třeba rozhovory učitelů s porotci, které byly stejně jako ukázky distanční výuky online. I tak mám ale radost, že se nám podařilo samotné vyhlášení přenést do režimu offline a těším se, že se naši finalisté zhmotní a všichni se konečně potkáme naživo,” říká Hana Matoušů, koordinátorka Global Teacher Prize CZ.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments