Podívejte se na 33 zajímavých nápadů a projektů z českých škol

29. 8. 2013
EDUin
eduina-20131

Zajímá vás, co je v českých školách nového? Podívejte se na 33 nominací na cenu Eduína, na níž se podílí EDUin a Google ČR

Mezi nominacemi najdete matematiku podle Hejného, rodičovské kavárny, interaktivní učebnici vytvořenou studentem, paměť národa v mobilu i internetové mimoškolní vzdělávání

Praha, 29. srpna 2013 – Ocenění Eduína je zaměřeno na inovativní projekty ve vzdělávání, které jsou minimálně jeden rok ověřeny v praxi. Cena byla vyhlášena v květnu, do konce září lze přidávat další nominace. V tuto chvíli jich najdete na stránkách eduin.cz už třicet tři. První Eduína bude udělena v listopadu 2013.

Kompletní přehled všech 33 nominací včetně odkazů na stránky jednotlivých projektů čtěte ZDE.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, o.p.s., řekl: „Na rozdíl od jiných cen zaměřujících se na ocenění pedagogické práce, chce nově koncipovaná cena Eduína upozornit na projekty a inovace ve vzdělávání. Nemělo by jít jen o projekty cílené na samotné školy, ale o všechny iniciativy, které zvyšují vzdělanost a kulturu a přinášejí něco nového do světa vzdělávání. Potěšilo nás, že se v tak krátké době našlo tolik projektů, které umějí tvořivě propojit vzdělávání s moderními technologiemi. A za stejně důležité považujeme šanci, že toto ocenění připomene i starší projekty, které nejsou založeny na technologiích, ale přinesly do výchovy a vzdělávání užitečné a podstatné změny.

Kontakty:
Zdeněk Slejška, ředitel EDUin o.p.s.
e-mail: zdenek.slejska@eduin.cz, mobil: 605 967 368

Poznámky pro editory:

  • Starší tiskovou zprávu o vyhlášení ceny Eduína 2013 najdete ZDE.
  • Nominační formulář najdete ZDE.
  • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s. byla založena v květnu 2010 a realizuje a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na eduin.cz.
  • Google pro vzdělávání v Česku je celoroční program, v rámci něhož se český Google ve spolupráci s partnery zaměřuje na podporu změn v českém vzdělávání, a to zejména prostřednictvím nových technologií a přístupů. Jeho základními pilíři jsou: podpora STEM vzdělávání (matematiky, technických a vědeckých oborů), rozvoj internetové gramotnosti a vývoj nových technologií a zařízení pro vzdělávání. Více na provzdelavani.cz.
logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemy články